czwartek, 3 stycznia 2013

Austria, Czechy, Wegry


Mogę podzielić sie również wrażeniami z podróży zagranicznych. Zwiedziłam:
-Austrię, w tym Wiedeń z pięknym kwiecistym Parkiem Straussa i dostojną katedra Św. Stefana.Poza tym polecam wizytę na tzw. Praterze czyli ogromnym placu zabaw. Tam doskonale bawia sie nie tylko dzieci ale i dorośli :).A oto jedna z atrakcji czyli diabelskie koło tzw. Riesenrad
-Czechy, gdzie głównym punktem wycieczki była Praga z niezwykle ciekawym ratuszem, który zdobią liczne zegary oraz mostem Karola.Miałam szczęscie przebywać tam w sobotę, która jest dniem świątecznym w Judaiźmie, i widzieć paradę Żydów przez miasto. Poza tym jest tam tez doskonale zachowany cmetarz żydowki.
Węgry z największym i najpiękniejszym miastem i jednocześnie stolicą w Budapeszcie. Historia Budapesztu sięga Budy- tzw. osady zbudowanej na miejscu grodu rzymskiego(Aquincum) i dawnej twierdzy  określanej kiedyś przez Klaudiusza Prometeusza:Peszt. Stad nazwa stolicy Węgier pochodzi z połaczenia dwóch nazw Budy i Pesztu. Łącznikiem Budy i Pesztu jest most Elżbiety, choć prawdą jest ze pierwotnym był przepiękny most Łańcuchowy ozdobiony lwami. Budapeszt nocą jest mocno oświetlony co daje mu wiele uroku, najlepszy widok na miasto jest z góry Jana.

czytaj dalej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz