poniedziałek, 6 stycznia 2014

Anglia


Anglia to północno - wschodnia część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wyspę otacza Ocean  Atlantycki, Morze Północne i Morze Irlandzkie oraz Kanał La Manche. Anglia sąsiaduje z Walią i Szkocją a jej stolicą jest Londyn. Jednostką monetarną jest funt szterling. Anglia do tej pory nie weszła do strefy euro i istnieje ogólnie negatywne nastawienie społeczeństwa brytyjskiego do wprowadzenia euro na Wyspach ponieważ funt jest silniejsza walutą.
angielski autobus ;)


W centrum Londynu nad Tamizą mieści się okazały 14 tonowy Big Ben umieszczony na 106 metrowej wieży, Opactwo Westmisterskie z katedrą i kościółem św. Małgorzaty. Pałac ma neogotyckie pochodzenie.Po przeciwnej stronie Opactwa Westmister Abbey, obok mostu Westmister, znajduje się London Eye czyli oko Londynu. Jest to koło o wysokości 136 m, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. na kole znajdują się 32 kapsuły pasażerskie, z których widać cały Londyn
Trafalgar Square z muzeum Narodowym i kościołem świętego Marcina.

Kościół St. Martin in the FieldsJedna z bocznych uliczek Londynu
Muzeum Militarne
Park przy Muzeum Militarnym

Stacja metra Victorii i Pałac Buckingham wraz z pięknym i rozległym ogrodem, w którym rzuca się w oczy elegancka fontanna ze złotym aniołem na szczycie. Pałac Buckingham został wybudowany w 1703 roku i obecnie jest oficjalną siedziba rodziny królowej Elżbiety II.

A poniżej Armia Anglii i jej siedziba mieszcząca się o jedna przecznicę za Pałacem Buckingham.

Hyde Park obejmuje teren ok 390 akrów i podzielony jest na dwie części przez Jezioro Serpentine. Latem jest to częste miejsce biesiadowania i odpoczynku dla Anglików. Na pierwszym zdjęciu widoczne są charakterystyczne eleganckie londyńskie taxi. Ich kierowcami  są przemili i uprzejmi taksówkarze,o czym miałam okazję się przekonać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz